a8de0f915f3362a9dccd3326033bf2a5_1141_A.jpg

Z večerníčků....

O VODNÍKOVI ČESÍLKOVI
Je československý poloplastický animovaný televizní seriál z roku 1968 vysílaný v rámci Večerníčku.Pohádky namluvil Karel Höger. Bylo natočeno 13 dílů.
V malém rybníčku v lukách pod Jičínem bydlí důvtipný vodník Česílko a s ním velký kapr Osmikiláč. Když se chce kapr obrátit na druhou stranu, musí vodník Česílko vylézt z vody do rákosí a tam počkat, až se Osmikiláč překulí z boku na bok. Bývá mu přitom dlouhá chvíle, a tak se naučí hrát karty s dubovými listy a spoustu jiných užitečných věcí…
cesilko_uvod.jpg
.
MAXIPES FÍK
Jednou přinesl tatínek Áje štěně. Holčička pojmenovala pejska Fík. Fík strašně rychle rostl - vyrostl z krabice od bot, z košíku i z boudy. A jak se stalo, že přestal růst? Jednou, těsně potom, co se naučil mluvit, vypil celý sud piva. A od té doby už nerostl.
Maxipes Fík je český kreslený animovaný večerníček, který vznikl v roce 1975. Scénář napsal Rudolf Čechura, Fíka namluvil herec Josef Dvořák, nakreslil jej Jiří Šalamoun.
bez názvu.png
Maxipes Fík2.JPG
.
O RÁKOSNIČKOVI
Rákosníček je postava animovaného večerníčku. Je kreslená postavička kulatého obličeje s trčícími vlásky jako anténky na hlavičce. Celá postavička je vybarvena zelenou barvou a oblečena do krátkého kabátku s kalhotami. Srší nápady a všechny příběhy mají vždy dobrý a úsměvný konec.
Pohádku vypráví herečka Jiřina Bohdalová. Režie - Zdeněk Smetana.První díly vznikly v roce 1977.
Všechny díly večerníčku začínají slovy „Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, a dost možná ještě dál, je rybníček Brčálník…“
629b940f4b5bbe10031ff67fb733.jpg
.
Hlemýžď Matěj a skřítek Vítek
Dobrodružství hlemýždě Maťeje a květinového skřítka Vítka, kteří spolu objevují svět, hledají si přátele a jsou ochránci přírody.
Kreslený slovenský pohádkový seriál Jaroslava Cita pro nejmenší děti. U nás se vysílal v roce 1976 a patřil se stovkou dílů k nejdelším svého druhu. Namluvil Ľubo Gregor.
hqdefault.jpg
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Panna a netvor .JPG
Smolíkovi1.JPG
cesta do pravěku.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one